Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kultrura

6. 10. 2009
 • AboriginskÁ KULTURA
 • Původní obyvatelé Austrálie Aboriginové se zde usídlili před více než 40 000 lety. Do Austrálie přišli z Timoru a Indonésie. Aborignici žijí ve městech a přírodních rezervacích po celé zemi. Jsou rozděleni do kmenů a klanů.

  Původní obyvatelé v přírodních rezervacích žijí tradičním způsobem života jako lovci a sběrači. Je velice složité tyto rezervace navštívit a tradiční způsob života Aboriginů poznat. Aboriginci v městech jsou decimováni.

  Aboriginské zvyky a tradice vychází z doby “Dreamtime”, kdy dle mýtů a pověstí na zemi žili duchové i lidé a božstva vytvářela krajinu, flóru a faunu. V dávných dobách původní obyvatelé hovořili více než 300 různými jazyky a dodržovali starodávné náboženské obřady a složitý klanový systém.

  S Aboriginci se nejčastěji setkáte při tradiční hře na Deegeridoo, při ochutnávkách tradičních pokrmů – Bush Tucker nebo různých kulturních představeních.

  Go2australia organizuje VELKÉ AUSTRALSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ na 21 dnů. Během zájezdu navštívíme domorodou komunitu IGA WARTA v rudém centru.

  Komplikovaný vztah Aboriginců a ostatních Australanů stále není vyřešen. První bílí osadníci si přivlastnili půdu a systematicky začali vyhlazovat domorodé obyvatelstvo. To se dokonale povedlo v Tasmánii, kde žil poslední původní obyvatel v roce 1920.

  Zrovnoprávnění Aboriginců je otázkou posledních 30 let. I přesto se Aborigincům nedaří asimilovat do novodobé společnosti.

  Až na kmeny žijící izolovaně v přírodních rezervacích podlehla většina domorodého obyvatelstva žijícího ve městech démonu alkoholu a civilizačním chorobám.

  Bližší informace naleznete na www.indigeoustourism.com.au.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář